Zawody

Informacje dotyczące zawodów krótkofalarskich: krajowych i międzynarodowych

Stacja SO4M wystartowała w CQ WW DX CW Contest. Pod względem wyniku nie był to udany start, ale bardzo owocny jeśli chodzi o ilość prac wykonanych przy antenach i urządzeniach. W dużej części można uznać to za start oddziałowy (OT-73). SO4M jest stacją oddziałową, a w pracy stacji wzięli udział członkowie OT-73: Mirek SP4MPG, Jacek SP5OXJ, Tomek SP5UAF, Adam SP5UFK oraz Piotr SQ5JUP. Ponadto w składzie zespołu byli Grzegorz SQ4NR oraz Maciek SQ6MS/F4VSQ. Maciek SQ6MS był członkiem naszego OT, ale tak się "niefortunnie" złożyło, że stracił członkostwo. Pracujemy nad tym, aby do nas wrócił.

Relacja ze zdjęciami i filmem została opublikowana na profilu PZK w serwisie FaceBook. Zapraszamy do lektury: https://www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow

Redaktorzy portalu VOT PZK

SPDXCONTEST LOGO SHORT 300SP DX CONTEST 2022 odwołany

 

Na wspólnym posiedzeniu PZK, SPDXC i Komisji SP DX Contest 2022, po dyskusji i wysłuchaniu opinii zaproszonych gości postanowiono odwołać tegoroczne zawody SP DX Contest.

PZK, SPDXC, Komisja SP DX Contest 2022
 

Poniżej komunikat Komisji SP DX Contest 2022

 
Po wnikliwej analizie Komisja SP DX Contest, wspólnie z Polskim Związkiem Krótkofalowców (PZK) i SP DX Clubem, podjęła decyzję o odwołaniu SP DX Contest 2022.
 
Od początku wojny na Ukrainie Polska przyjęła do tej pory prawie 2 miliony uchodźców, co jest bezpośrednim skutkiem agresji Rosji na naszego sąsiada. Jest to wydarzenie bez precedensu w Europie i spowodowało największy kryzys migracyjny w Europie od czasów II wojny światowej. 
 
Polacy są głęboko zaangażowani we wszelkie formy pomocy humanitarnej. Polscy krótkofalowcy udzielają schronienia ukraińskim uchodźcom w swoich domach, oferują swoją pomoc i usługi w każdy możliwy sposób. W tych nadzwyczajnych okolicznościach uznaliśmy, że należy odwołać tegoroczne zawody SP DX Contest.
 
Komisja SP DX Contest 2022
 

SPDXCONTEST LOGO SHORT 300SP DX CONTEST 2022 has been cancelled

After careful deliberation, the SP DX Contest Committee, together with Polish Amateur Radio Union (PZK) and the SP DX Club, has decided to cancel the 2022 SP DX Contest.

Since the start of the war in Ukraine, Poland has accepted nearly 2 million refugees to date, as a direct result of Russian aggression toward our neighbour. This is an unprecedented event in Europe and has resulted in the greatest migration crisis in Europe since World War II.

Polish people are deeply engaged in all forms of humanitarian assistance. Polish radio amateurs are giving shelter to Ukrainian refugees in their homes and offering their help and services in every way possible. Under these extraordinary circumstances, we felt it was most appropriate to cancel the SP DX Contest this year.

2022 SP DX Contest Committee

 

SPDXCONTEST LOGO SHORT 300SP DX CONTEST 2022

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja zawodów. Tym razem bez kolizji terminu z Wielkanocą.

Znany jest już skład tegorocznej Komisji:

Zygmunt Szumski (SP5ELA) - Przewodniczący Komisji
Tadeusz Pamięta (SP9HQJ) - Przedstawiciel PZK
Marek Niedzielski (SP7DQR) - Przedstawiciel SPDXC i Konsultant IT
Jacek Lipkowski (SQ5BPF) - Starszy Konsultant IT
Waldemar Sznajder (3Z6AEF) - Konsultant IT
Marcin Trawiński (SP3BBS) - Konsultant IT
Tomasz Mańkowski (SP3QDM) - Konsultant IT
Tomasz Barbachowski (SP5UAF) - Konsultant IT
Andrzej Dzierzkowski (SP8LBK) - Konsultant ogólny
 
Podobnie jak w latach ubiegłych, w pracach Komisji biorą udział członkowie naszego Oddziału.

SPDXCONTEST LOGO SHORT 300ZAPROSZENIE DO SP DX CONTEST 2021

Zawody od 1933 roku

Koleżanki i Koledzy, Krótkofalowcy!

W nadchodzący weekend (3-4 kwietnia 2021, 15:00 UTC - 14:59 UTC) startujemy z kolejną edycją największego, dorocznego wydarzenia sportowego w polskim krótkofalarstwie – SP DX Contestu.

    To zawody, w których każdy polski krótkofalowiec powinien wziąć udział! SP DX Contest jest imprezą międzynarodową, przyjazną formą współzawodnictwa dla stacji SP, przy udziale krótkofalowców z całego świata.
    SP DX Contest dla jednych jest wyczynem, dla wielu innych towarzyskim spotkaniem na falach eteru - raz do roku! Nie chodzi w nim tylko o to, żeby za wszelką cenę zwyciężyć, ale również, aby dobrze się bawić.
    Spodziewamy się jak zwykle silnej reprezentacji zagranicznej. Nasz SP DX Contest cieszy się wśród krótkofalowców z całego świata renomą, jest lubiany i ceniony. Ta renoma wzrośnie, jeżeli wystartujemy licznie, liczba stacji ze świata jest zawsze proporcjonalna do liczby słyszanych stacji polskich. Nieważne więc, czy jeszcze nigdy nie startowałeś, czy jesteś weteranem imprezy. W tej edycji najważniejszego święta polskich krótkofalowców po prostu nie może Cię zabraknąć.

Po więcej informacji i regulamin zapraszamy na stronę zawodów: https://spdxcontest.pzk.org.pl

Weź udział w SP DX Contest, dobrze się bawiąc i podnosząc rangę polskiego krótkofalarstwa na świecie! Zawody te po raz pierwszy zorganizowane zostały w 1933 roku. 

Stacje polskie nadają jednoliterowy skrót województwa. Np. 59D na SSB, 599R na CW.

Startuj!

SP DX C województwa

73! Komisja Zawodów SP DX Contest 2021

Polski Związek Krótkofalowców i SP DX Club

Witam Was
 
SPDXContest logo 150 2020W dniu 15.06.2020 r. zgodnie z harmonogramem prac Komisji SP DX Contest zostały opublikowane wyniki SP DX Contest 2020.
Logów jest 3335, startowało około 4300 zawodników. Jest to rekord wszech czasów.
Można pobierać dyplomy.

Komisja zwraca szczególna uwagę na opis procedury znajdujący się w nagłówku strony wyników.
Pomimo pozornej prostoty tych zapisów prace optymalizacyjne trwały 2 miesiące. I nie zostały zakończone.

Portal SP DX Contest 2020:
 
Skrócone statystyki wyników:

Zwycięzcom i pokonanym gratulujemy!
 
73,Komisja SP DX Contest 2020
 

Podkategorie

Informacje o zawodach krajowych

Informacje o zawodach międzynarodowych

SP DX Contest

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.