ZK3-TokelauMarcin SP5ES, członek naszego Oddziału, wraz z Jackiem SP5EAQ organizują DX-pedycję na Tokelau (ZK3). Z perspektywy europejskiej jest to bardzo daleki wyjazd, wiele przesiadek, zmian itd. Marcin SP5ES przybliżając członkom OT-73 podróż na ZK3 napisał:

Dostaję się do Londynu (G), Hong Kongu (VR2), Auckland (ZL), Apia (5W) i tam czeka się na statek - jedyna droga transportowa. (…) Statek chodzi co 2 tygodnie. Nie wiadomo czy przyjdzie, kiedy przyjdzie i czy w ogóle kiedykolwiek przyjdzie…

My mamy nadzieję, że statek przypłynie i że nasi przyjaciele dostarczą nam wielu emocji na pasmach, a sami będą mieli wiele satysfakcji i że w tym wszystkim znajdą też czas na odpoczynek…

Przewidywany termin aktywności: od 8 października przez trzy tygodnie. Dokładne terminy mogą się zmienić, co jest uzależnione od trudnych do przewidzenia zmian w terminach transportu na wyspę.

Nasi przyjaciele zarezerwowali QTH na atolu Nukunonu. Zamierzają używać znaków ZK3Q (SP5EAQ) oraz ZK3E (SP5ES). Znaki nie są jeszcze potwierdzone. Informacje będą publikowane na stronie: http://zk3.sp5drh.com/.

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony