DX-ped SP logoWirtualny Oddział Terenowy PZK (VOT PZK) podjął w roku 2010 inicjatywę dofinansowania polskich ekspedycji dx-owych. Do roku 2016 wsparcia udzielono 15 polskim ekspedycjom.

Kiedy powstawał OT-73 PZK, jako jeden z zasadniczych celów założono sobie wspieranie polskich wypraw DX. Dzięki znikomym kosztom funkcjonowania Oddziału (brak opłat za lokal, itp) gromadzone finanse Oddział może przekazywać na wsparcie wypraw DX organizowanych przez polskich krótkofalowców. OT-73 wspiera polskie wyprawy od początku działalności. Mamy nadzieję, że polskich wypraw będzie coraz więcej i że będziemy mogli udzielać im wsparcia. OT-73 wspiera polskie wyprawy zarówno z własnych środków, jak też mobilizując członków Oddziału do dokonywania indywidualnych wpłat na rzecz polskich wypraw DX. Powody tego są oczywiste. Zajmujemy się hobby "krótkofalarstwo" i jednym z jego elementów jest dx-owanie i konieczne do tego ekspedycje dx-owe.

Ekspedycje polskie są zawsze finansowane przez uczestników tych ekspedycji. Zazwyczaj wydatki przekraczają pewien poziom finansowy, możliwy do akceptacji przez grupę operatorów-krótkofalowców. Rosnące koszty transportu, wynajmu obiektów, obsługi bez dodatkowego wsparcia powodują drastyczne ograniczenie możliwości ekspedycji. Świat dojrzał to już wiele lat temu i większość poważnych organizacji i grup radioamatorskich ekspedycje finansowo wspiera. Wspiera je także polski klub dx-owy: SPDXC Stowarzyszenie Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych, a także Polski Związek Krótkofalowców.

Dofinansowanie VOT PZK odbywa się poprzez dwa mechanizmy:

  • w ramach możliwości finansowanie ze zgromadzonych środków przez VOT PZK
  • poprzez dodatkowe dobrowolne indywidualne dotacje

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony