Systemy komunikacji mobilnej

Systemy komunikacji mobilnej. Telefony, smartfony, tablety.

Od dawna interesują mnie rozwiązania QRP. Oczywiście nie unikam QRO, które podobnie jak QRP sprawia mi przyjemność. Dawno temu zbudowałem TRX Libra na pasmo 80 metrowe, niestety zabrakło mi chęci by go w pełni uruchomić.

Teraz znalazłem bardzo ciekawy i nowoczesny projekt radiostacji QRP CW, który to ma bardzo (jak na KIT) dobre parametry oraz wiele “wodotrysków” obecnych w nowoczesnych TRX’ach znanych marek.

 FORUM VOT PZK i jego zdalna "obsługa". Aplikacja mobilna Tapatalk. Reanimacja czytnika for.

tt

Witajcie! W wyniku aktualizacji systemu CMS przestała działać aplikacja Tapatalk. Aktualizacja systemu CMS ma najwyższy priorytet. W dniu dzisiejszym aplikacja Tapatalk została przywrócona do funkcjonalności na serwerze VOT PZK. Aplikacja jest dostępna na systemy mobilne: Android, Windows Phone, IPhone i Windows 8. Aplikacje te są do pobrania w tzw. "sklepach" dla urzadzeń mobilnych. W zupelności jest wystarczająca wersja bezpłatna tej aplikacji.

 FORUM VOT PZK i jego zdalna "obsługa". Aplikacja mobilna Tapatalk. Platforma IT - źródło przewagi OT PZK nowej generacji.

tapatalk-banner

     Witajcie!

Platforma IT - źródło przewagi OT PZK nowej generacji. Dynamiczny postęp w IT przyczynił się do powstania nowych obszarów technologicznych* takich jak np. mobilność czy sieci społecznościowe, które według IDC stanowią filary Trzeciej Platformy rozwoju IT.

     Kiedy 11 lat temu siedziałem przy stoliku w kawiarni na deptaku kurortu nadmorskiego nad polskim Bałtykiem z telefonem komórkowym w ręku zaznałem wtedy zapewne tego, czego od kliku lat doznają małolaci "nowej generacji" wyposażeni w swoje smartfony i tablety. To było wtedy wydarzenie, telefon komórkowy, sprzęt "z wyższej półki" z modemem HSCSD dostępowym do Internetu. Z oszałamiającą ówcześnie prędkością 54kbps. Ale kolorowy wyświetlacz, aparat foto i klient e-mail stwarzały nowe możliwości. Była to wolność kolejnej generacji. Nie ukrywam, pamiętam, że pewne osoby wtedy jakoś tak dziwnie patrzyły, może z politowaniem i wyrozumiałością? Dla mnie wtedy zaczęła się kolejna "era mobilna". Bo pierwsza, to było wireless DSSS 802.11 w latach 1996-2000.

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.