MAiC i UKE

MAiC oraz UKE. Ważne informacje.

Mapka zebranie vot opis 500Zebranie Sprawozdawcze Wirtualnego OT PZK

Zarząd OT73 podjął Uchwałę o treści:

"Zarząd Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK OT73 zwołuje Zebranie Sprawozdawcze OT73 w dniu 30.12.2018 o godzinie 15:00 w pierwszym terminie i o godzinie 15:30 w drugim terminie

Miejsce zebrania: 05-500 Piaseczno, ul. Puławska 38. Obiekt "Lasercamp"."

Proponowany porządek obrad:

1. Rozpoczęcie zebrania - powitanie (15:30),
2. Wybór protokolantów,
3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków,
4. Sprawozdanie Zarządu Oddziału, w tym sprawozdanie Skarbnika OT73,
5. Sprawozdanie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej,
6. Dyskusja i wolne wnioski, głosowanie wniosków,
7. Zakończenie zebrania.

Po przeprowadzeniu części formalnej zebrania sprawozdawczego OT73 jw. przejdziemy do spotkania towarzyskiego.

W imieniu Zarządu OT-73
Prezes Zygmunt Szumski SP5ELA

Informujemy, że od dnia 06.07.2018 r. nastapiła zmiana banku i rachunku bankowego Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK (OT73).Obecnie konto bankowe mamy w mBank S.A. Ci nasi członkowie, którzy mają wpisane zlecenia stałe w swoich bankach proszeni są o dokonanie zmiany numeru konta bankowego.

Numer konta OT73 widoczny jest w MENU portalu po zalogowaniu.

Zarząd OT73

 

HF5L_Logo_600.pngHF5L-Field-day-18-before.jpg Klub krótkofalowców HF5L nawiązuje do spuścizny po nieistniejących od wielu lat klubach łączności SP5KOH, SP5ZHM, a także SP5ZDF, SP5ZCA i SP5KTD. Powstały w 2017 roku klub HF5L jest miejscem spotkań byłych członków tamtych klubów, ale także miejscem dla nowych osób zainteresowanych naszym wspaniałym hobby, jakim jest krótkofalarstwo. Więcej informacji bieżących o Radio Klubie HF5L można znaleźć na jego stronie WWW: HF5L.PL.

W dniach 2-3 czerwca 2018 startujemy z lasu w okolicach Skierniewic pod znakiem HF5L/p. W dniu 19 maja odbyła się próba generalna przed wyjazdem w siedzibie klubu HF5L. Zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach i do łączności z HF5L/p na 6-ciu pasmach!

Regulamin zawodów IARU Region 1 Fieldday

Oprócz zabaw bieżących, do których wszystkich VOT-owiczów zapraszamy, chcemy uratować od zapomnienia to, co robiliśmy w okresie naszej młodości. Jeśli byłeś kiedyś związany z tymi klubami i chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami, zamieścić historyczne zdjęcia czy QSL-ki, prosimy o kontakt przez stronę HF5L.PL.

73,

Mirek SP5GNI, Andrzej SP5DDF

MAiC
Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji opublikowano Polskie tłumaczenie Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU (RR).

Ministerstwo Cyfryzacji RP informuje o publikacji:

"Przedstawiamy pierwsze od ponad 100 lat polskie tłumaczenie Regulaminu Radiokomunikacyjnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU.
Regulamin Radiokomunikacyjny to dokument regulujący sposób i zasady wykorzystania częstotliwości radiowych na całym świecie. Od 111 lat Regulaminy Radiokomunikacyjne i ich poprzednicy stanowią podstawę do gospodarowania częstotliwościami na całym świecie. Zapewniają też odpowiednie zasoby dla rozwoju nowoczesnych usług radiokomunikacyjnych. Historia Regulaminów Radiokomunikacyjnych sięga 1906 roku. Wtedy, w wyniku Światowej Konwencji Radiotelegraficznej, przygotowany został dokument pt. Regulacja Służb Radiotelegraficznych.
Jednak jak dotąd, żaden z tych dokumentów nie był dostępny w polskiej wersji językowej. Prezentowany dokument jest tłumaczeniem na język polski obowiązującego Regulaminu Radiokomunikacyjnego (edycja 2016). Dokument obejmuje wszystkie 4 tomy i stanowi wierne odwzorowanie angielskiej wersji językowej Regulaminu.
Tłumaczenie zostało przygotowane przez Instytut Łączności, we współpracy z ekspertami Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji."

Cały dokument podzielony na tomy i rozdziały jest do wykorzystania pod poniższym linkiem:
https://www.gov.pl/cyfryzacja/polskie-tlumaczenie-regulaminu-radiokomunikacyjnego-itu

Info. Mariusz SP5ITI

Spotkanie towarzyskie VOT PZK

mapka-1 300W dniu dzisiejszym (22.09.2017, godzina 17:00) odbędzie się spotkanie towarzyskie VOT PZK w lokalu Cafe Solec (Warszawa, ul. Solec 71, w obiekcie WOSIR).

Współrzędne GPS: 52.233012, 21.03652 lub 52o13'58''N 21o02'10''E.

W programie spotkania:

- prezentacja nowych koszulek organizacyjnych VOT PZK

- dyskusje organizacyjne

- dyskusja z nowym członkiem VOT PZK

- tradycyjnie - pamiątkowe zdjęcie

Przypominam, że samochody bezpiecznie parkujemy na terenie obiektu. Obsługa wjazdu na parking jest zautomatyzowana, czasem trzeba z automatem stoczyć walkę! W razie problemów - support w recepcji obiektu.

* W Cafe Solec jest bardzo smaczne jedzenie, jeśli ktoś  jest głodny, to głodny z tego lokalu nie wyjdzie!

Prezes VOT PZK, SP5ELA

 

Podkategorie

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.