Wyprawy DX

Informacje dotyczące wypraw DX

Kilka słów o ekspedycji VK9N

  vk9n
  W dniach 18 października - 4 listopada będzie miała miejsce aktywność polskiej grupy z północnego brzegu wyspy Norfolk kilkaset metrów od krawędzi klifu.

    Operatorzy będą używać oddzielnych znaków:  Jacek SP5EAQ - VK9NE, Przemek (Mek) SP7VC - VK9NC oraz Marcin SP5ES - VK9NG.
    VK9NE będzie aktywny na SSB przez cały okres trwania wyprawy, zaś VK9NC w dniach 18-28 października koncentrując się głównie na emisjach cyfrowych
    a VK9NG w dniach 28 października- 4 listopada, pracując zasadniczo na CW. Taki niecodzienny rozkład wymusiły ograniczenia urlopowe uczestników.

    W ten sposób przez blisko trzy tygodnie czynne będą 2 stacje, wyposażone we wzmacniacze mocy i korzystające z różnorodnych anten (pionowe i zapewne Hex-beam).
    Na Zjeździe SPDXC kolportowane będą kubeczki z logo wyprawy, służące jako cegiełki dla pragnących sponsorować wyjazd.
    Poważnym kosztem może okazać się nadbagaż, którego zapewne nie będziemy w stanie uniknąć. Lecimy (Przemek i Jacek) przez Dohę i Sydney, wylot 15 października.

Prognozy propagacyjne są niestety złe (choć wczoraj - 17 września - C21WW był słyszalny w SP na 40m SSB przez wiele godzin).

    Planowany jest udział VK9NE w WWDX Contest SSB. Oczywiście postaramy się być szczególnie aktywni w porach rokujących łączność z Europą.

    QSL managerem wyprawy będzie Przemek SP7VC.

    Logi będą uploadowane do LoTW po zakończeniu wyprawy i weryfikacji. Karty QSL będą wysyłane zarówno direct jak i przez biuro.
    Pracujemy  nad koncepcją logu dostępnego przez Internet i uzupełnianego możliwie często (ale na pewno nie on-line).

    Nasza strona to: http://vk9n-2019.dxing.pl/

    Jacek SP5EAQ

 

 

BYR ZR5037 400W dniu 19 marca 2019 r. z portu Cape Town (Kapsztad) w RPA wypłyneła polska ekspedycja na Bouvet Island (3Y0). Wszystko szło dobrze do 25.03.20119 r. Byli już "blisko" Bouvet Island. Niestety...

W związku z uderzeniem "cyklonalnego sztormu" w dniu 26.03.2019 r. w godzinach porannych na statek ekspedycyjny MV Atlantic Tuna znajdujący się w rejonie wyspy Bouveta w następstwie którego uszkodzeniu uległ sprzęt nawigacyjny i radiokomunikacyjny podjęto decyzję powrotu do Cape Town (RPA).
 
Info: Zygi SP5ELA
 
Linki:
https://bouvetoya.org/3yoi-postponed/
https://www.rebeldxgroup.com/
 

 Foto: Marcin SP5ES

to2sp logo 2017-600Dotacja VOT PZK dla ekspedycji TO2SP na St. Barts.

Zarząd Wirtualnego Oddziału Terenowego na wniosek kierownictwa ekspedycji TO2SP przyznał dotację. Łaczna suma dotacji dla ekspedycji TO2SP: 1952.42PLN. Dotacja przyznawana przez VOT PZK tradycyjnie składa się z kilku "części": tej przyznanej przez Zarząd OT73, wpłat indywidualnych członków oddziału (na konto oddziału lub bezpośrednio na konto ekspedycji - te ostatnie dotacje nie są wliczane do puli dotacji podanej powyżej) oraz innego rodzaju wsparcia, np. sprzętowego, informatycznego i logistycznego. Dotacja VOT PZK zazwyczaj jest rozliczana po powrocie ekspedycji do Polski.

Ekspedycja TO2SP, 6-osobowa w składzie: SP6EQZ (lider), K1CC, SP3CYY, SP3GEM, SP6IXF, SP6JIU nadaje w okresie: 16-30.11.2017 z wyspy Saint Barthelemy, zwanej w skrócie St. Barts położona na Karaibach. Ekspedycja TO2SP w ciągu 16 dni pracy przeprowadziła ponad 63 K QSO (8200 w CQWW DX Contest CW), co jest bardzo dobrym wynikiem. Nawet więcej! Jest to pewien rekord ekspedycyjny 2017 roku. (Tabela rankingu ekspedycji sporządzona przez German DX Foundation). Ekspedycja pracowała również można powiedzieć "eksperymentalnie" nową emisją cyfrową FT8 przeprowadzając 245 QSO.

Link do strony ekspedycji TO2SP

Wyszukiwarka QSO z TO2SP na ClubLogu

Dotacje dla ekspedycji TO2SP pochodzą od: VOT PZK, kluby - HF5L, SP5PBE, indywidualne: SP5CIB, SP5ELA, SP5ELW, SP5ES, SP5EWX, SP5LJP, SP5UAF, SP5XXX, SQ5JUP, SQ5KWJ, SP5MBI, SP6RLH.

Zarząd OT73

Polska ekspedycja 5J0P do San Andres. Karty QSL.

5J0P cover 500opt5J0P to ekspedycja "wysokiej jakości".  Przeprowadziła 61,865 QSO w trudnych warunkach propagacyjnych i utrudnieniach lokalnych.

Kierownik ekspedycji: Wojtek SP9PT.

Wszyscy sponsorzy otrzymali karty QSL direct listami priorytetowymi po 3 tygodniach od powrotu ekspedycji do Polski. Rekordy QSO ekspedycji załadowane zostały również do systemu elektronicznych potwierdzeń łączności - LoTW.

VOT PZK i członkowie oddziału byli sponsorami ekspedycji.

5J0P-logo-1Zarząd Wirtualnego Oddziału Terenowego podął w dniu 15.01.2016 r. decyzję o dofinansowaniu polskiej ekspedycji na San Andres 5J0P. Tradycyjnie dotacja składa się z dotacji przyznanej przez oddział oraz dotacji indywidualnych członków oddziału.

Ekspedycja 5J0P pracuje z willi przy zatoce Sound Bay`s RED CRAB w terminie 6-21 marca 2016 r. Willa „Magic 7 Blue Toned Sea” z przepięknym widokiem na ocean jest położona przy jednej z najładniejszych plaż San Luis. Ekspedycja pracuje w składzie: Wojtek SP9PT (szef ekspedycji), Bob SP2EBG, Jan SP3CYY, Jurek SP3GEM, Janusz SP6IXF, Roman SP9FOW, Piotr SP9RCL, Janusz SQ2OFS, Camilo HK3TU. Strona ekspedycji 5J0P ma adres: http://5j0p.com. Na stronie ekspedycji (zakładka online log) działa log w czasie rzeczywistym i tabela statystyk. Łącznosci są również wysyłane dwa razy dziennie do ClubLogu. Ekspedycja loguję na komputerach wyposażonych w program Wintest, które są połączone w sieci z dostępem do Internetu. Niestety na wyspie występują problemy: zakłócenia od linii energetycznej 15KV, zaniki energii elektrycznej, zaniki Internetu. Ekspedycja postawiła sobie zadanie uzyskanie dobrego wyniku, "idzie na rekord". Nie wiadomo, czy w ciągu 15 dni jego uzyskanie będzie możliwe. Trzymajmy za nich kciuki! Rekord należy do polskiej ekspedycji 5T0SP pracującej z Mauretanii w 2012 roku (83.583 QSO).

 

Podkategorie

Ekspedycje DX-owe

Polskie ekspedycje DX-owe

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.