Wyprawy DX

Informacje dotyczące wypraw DX

Austral FO/SP5EAQ

Rimatara

Ekspedycja na Pacyfik - FO/SP5EAQ


Informacje o wyprawie DX-owej Jacka SP5EAQ na archipelag Australi (odrębny kraj do DXCC) we Francuskiej Polinezji można znaleźć na stronie wyprawy http://australs.sp7dqr.pl Tamże będą publikowane istotne informacje o wyprawie. QSL managerem jest Marek SP7DQR (logi będą publikowane na jego stronie), a Jacek będzie pracował z wyspy Rimatara od 3-go do 30-ego marca emisją SSB pod znakiem FO/SP5EAQ, oraz w zawodach CQ WPX SSB Contest pod znakiem TX5AQ.Tymczasem problemy z dotarciem na wyspę Rimatara narastają. Air France nieoczekiwanie skasował popołudniowy lot z Warszawy do Paryża. Dostępne połączenie poranne jest zbyt wcześnie, aby zachować ważność wymaganych w Polinezji testów COVID-owych. W tej sytuacji Jacek musi się testować w Paryżu, co wymagało wymiany biletów na dwa oddzielne (koszty) i podjęcia decyzji o spędzeniu dnia we Francji (w obie strony) - też dodatkowe koszty.
Sprawa dostępności wymaganych testów okazała się bardziej skomplikowana, niż to się wydaje. Wynika bowiem ze stale zmieniających się przepisów w USA, oraz skomplikowanych reguł sanitarnych obowiązujących we Francuskiej Polinezji. Z kilku powodów prościej byłoby wymagany test RT-PCR zrobić w Warszawie, ale odwołany lot to uniemożliwia, gdyż okres do międzylądowania w USA jest zbyt długi. Trzymajcie więc kciuki za Jacka (no i wynik, oraz dostępność testów).

Dotacje dla ekspedycji przekazali m.in.: VOT - 1600 PLN, HF5L - 770 PLN

Zarząd OT73

Kilka słów o ekspedycji VK9N

  vk9n
  W dniach 18 października - 4 listopada będzie miała miejsce aktywność polskiej grupy z północnego brzegu wyspy Norfolk kilkaset metrów od krawędzi klifu.

    Operatorzy będą używać oddzielnych znaków:  Jacek SP5EAQ - VK9NE, Przemek (Mek) SP7VC - VK9NC oraz Marcin SP5ES - VK9NG.
    VK9NE będzie aktywny na SSB przez cały okres trwania wyprawy, zaś VK9NC w dniach 18-28 października koncentrując się głównie na emisjach cyfrowych
    a VK9NG w dniach 28 października- 4 listopada, pracując zasadniczo na CW. Taki niecodzienny rozkład wymusiły ograniczenia urlopowe uczestników.

    W ten sposób przez blisko trzy tygodnie czynne będą 2 stacje, wyposażone we wzmacniacze mocy i korzystające z różnorodnych anten (pionowe i zapewne Hex-beam).
    Na Zjeździe SPDXC kolportowane będą kubeczki z logo wyprawy, służące jako cegiełki dla pragnących sponsorować wyjazd.
    Poważnym kosztem może okazać się nadbagaż, którego zapewne nie będziemy w stanie uniknąć. Lecimy (Przemek i Jacek) przez Dohę i Sydney, wylot 15 października.

Prognozy propagacyjne są niestety złe (choć wczoraj - 17 września - C21WW był słyszalny w SP na 40m SSB przez wiele godzin).

    Planowany jest udział VK9NE w WWDX Contest SSB. Oczywiście postaramy się być szczególnie aktywni w porach rokujących łączność z Europą.

    QSL managerem wyprawy będzie Przemek SP7VC.

    Logi będą uploadowane do LoTW po zakończeniu wyprawy i weryfikacji. Karty QSL będą wysyłane zarówno direct jak i przez biuro.
    Pracujemy  nad koncepcją logu dostępnego przez Internet i uzupełnianego możliwie często (ale na pewno nie on-line).

    Nasza strona to: http://vk9n-2019.dxing.pl/

    Jacek SP5EAQ

 

 

BYR ZR5037 400W dniu 19 marca 2019 r. z portu Cape Town (Kapsztad) w RPA wypłyneła polska ekspedycja na Bouvet Island (3Y0). Wszystko szło dobrze do 25.03.20119 r. Byli już "blisko" Bouvet Island. Niestety...

W związku z uderzeniem "cyklonalnego sztormu" w dniu 26.03.2019 r. w godzinach porannych na statek ekspedycyjny MV Atlantic Tuna znajdujący się w rejonie wyspy Bouveta w następstwie którego uszkodzeniu uległ sprzęt nawigacyjny i radiokomunikacyjny podjęto decyzję powrotu do Cape Town (RPA).
 
Info: Zygi SP5ELA
 
Linki:
https://bouvetoya.org/3yoi-postponed/
https://www.rebeldxgroup.com/
 

 Foto: Marcin SP5ES

to2sp logo 2017-600Dotacja VOT PZK dla ekspedycji TO2SP na St. Barts.

Zarząd Wirtualnego Oddziału Terenowego na wniosek kierownictwa ekspedycji TO2SP przyznał dotację. Łaczna suma dotacji dla ekspedycji TO2SP: 1952.42PLN. Dotacja przyznawana przez VOT PZK tradycyjnie składa się z kilku "części": tej przyznanej przez Zarząd OT73, wpłat indywidualnych członków oddziału (na konto oddziału lub bezpośrednio na konto ekspedycji - te ostatnie dotacje nie są wliczane do puli dotacji podanej powyżej) oraz innego rodzaju wsparcia, np. sprzętowego, informatycznego i logistycznego. Dotacja VOT PZK zazwyczaj jest rozliczana po powrocie ekspedycji do Polski.

Ekspedycja TO2SP, 6-osobowa w składzie: SP6EQZ (lider), K1CC, SP3CYY, SP3GEM, SP6IXF, SP6JIU nadaje w okresie: 16-30.11.2017 z wyspy Saint Barthelemy, zwanej w skrócie St. Barts położona na Karaibach. Ekspedycja TO2SP w ciągu 16 dni pracy przeprowadziła ponad 63 K QSO (8200 w CQWW DX Contest CW), co jest bardzo dobrym wynikiem. Nawet więcej! Jest to pewien rekord ekspedycyjny 2017 roku. (Tabela rankingu ekspedycji sporządzona przez German DX Foundation). Ekspedycja pracowała również można powiedzieć "eksperymentalnie" nową emisją cyfrową FT8 przeprowadzając 245 QSO.

Link do strony ekspedycji TO2SP

Wyszukiwarka QSO z TO2SP na ClubLogu

Dotacje dla ekspedycji TO2SP pochodzą od: VOT PZK, kluby - HF5L, SP5PBE, indywidualne: SP5CIB, SP5ELA, SP5ELW, SP5ES, SP5EWX, SP5LJP, SP5UAF, SP5XXX, SQ5JUP, SQ5KWJ, SP5MBI, SP6RLH.

Zarząd OT73

Polska ekspedycja 5J0P do San Andres. Karty QSL.

5J0P cover 500opt5J0P to ekspedycja "wysokiej jakości".  Przeprowadziła 61,865 QSO w trudnych warunkach propagacyjnych i utrudnieniach lokalnych.

Kierownik ekspedycji: Wojtek SP9PT.

Wszyscy sponsorzy otrzymali karty QSL direct listami priorytetowymi po 3 tygodniach od powrotu ekspedycji do Polski. Rekordy QSO ekspedycji załadowane zostały również do systemu elektronicznych potwierdzeń łączności - LoTW.

VOT PZK i członkowie oddziału byli sponsorami ekspedycji.

Podkategorie

Ekspedycje DX-owe

Polskie ekspedycje DX-owe

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.