Wycieczka SQ5JUP i SP5ELA do Łodzi i Pabianic.
Dwóch członków Wirtualnego OT PZK udało się w dniu 24.12.2014 r. na wycieczkę do SP7 na zaproszenie Tomka SP7VS.

IMG 6253 500IMG 6256 500
Na zdjęciu od lewej: Tomek SP7VS i Tomek SP7Q ex SQ7IQI.

Na zdjęciu prawym: Tomek SP7VS i Tomek SP7Q ex SQ7IQI, piotr SQ5JUP i Zygi SP5ELA.

 

 

 

  Pierwotnym celem wycieczki były badania techniczne sprzętu radiokomunikacyjnego.

Zostaliśmy przyjęci w Łodzi w siedzibie firmy Kopp przez sympatycznych Kolegów Tomka SP7VS i Tomka SP7Q ex SQ7IQI. Przy kawce dyskutowaliśmy różne sprawy organizacyjne PZK.Na zdjęciu od lewej: Tomek SP7VS i Tomek SP7Q ex SQ7IQI w siedzibie firmy KOPP ”Podłogi naturalnie doskonałe”. Prawe zdjęcie, od lewej: Tomek SP7VS,Tomek SP7Q ex SQ7IQI, Piotr SQ5JUP i Zygi SP5ELA. Po zakończeniu dyskusji wycieczka dwoma samochodami udała się w dalszą trasę do Pabianic do klubu SP7PTK.

Szczegółowym celem było rozeznanie działania i możliwości technicznych urządzenia produkcji szwajcarskiej: wzmacniacza mocy HF firmy Nordeux. To ciekawy system wzmacniacza, niezbyt często pojawiający się na rynku polskim, przewidziany pierwotnie do zastosowań profesjonalnych w znacznych narażeniach klimatycznych.

 IMG 6261 500

W klubie SP7PTK. Trwa akcja podłączania aparatury.

IMG 6257 1200

 

SQ5JUP w klubie SP7

 

Badany obiekt – wzmacniacz Nardeux w czasie pomiarów.

I raz jeszcze wzmacniacz Nordeux na stanowisku badawczym, tym razem w SP5.

wzmacniacz mocy

 

Kompletny system wzmacniacza zawierał kilka modułów, m. innymi moduł wzmacniacza (RF Deck, moduł filtrów, zasilacz).W czasie naszej bytności w Klubie SP7PTK pojawiło się jeszcze dwóch sympatycznych osobników, którzy zostali „uwiecznieni”. W klubie było zimno!


     SQ6SGV Zbyszek    SQ7OFB Andrzej 
                       Zbyszek SQ6SGV                                             Andrzej SQ7FBI

Na zakończenie żarcik, na wniosek komandora HKL Tomka SP7VS został uratowany od zapomnienia wiszący obiekt w budynku w którym znajduje się Klub SP7PTK.
Tablica 1200

Baner ten wedle opowieści był zwieziony do Pabianic przy znacznym udziale Jarka SP7EAA. Jest to autentyk z dni odwołania stanu wojennego w 1983 roku ze wsi Jasień k Bytowa, gdzie była w tamtym czasie baza Hufca ZHP Pabianice.
Niestety w obiekcie, w którym znajduje się Klub może dojść do zapadnięcia dachu. Klub raczej musi z tego miejsca zniknąć. Ale to inna historia..

Zdjęcia: SP5ELA i SQ5JUP

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony