Kluby VOT PZK

Kluby VOT PZK

Na stronie klubu HF5L ukazał się cykl artykułów Tomka SP5UAF dotyczących podstawowych - i nie tylko - zagadnień krótkofalarstwa. Napisane przystępnym językiem, mogą być interesujące zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z radiem amatorskim, jak i dla tych bardziej doświadczonych.

Cykl nie jest zakończony, można się spodziewać kolejnych artykułów. Pod każdym z nich można dodać swoje uwagi i oczekiwać na odpowiedź autora lub zespołu redagującego.

link Elementarz krótkofalowca

HF5L Logo 150 Otwarcie Klubu HF5L.

29 września 2017 odbyło się oficjalne otwarcie Klubu HF5L przy LAB-EL. Interesujący był pokaz działania ciekawego systemu mechanicznego podnoszenia i opuszczania masztu anteny kierunkowej stacji HF5L. Aparatura sterująca masztem znajduje się na ostatniej kondygnacji budynku.

 HF5L Meeting 10  HF5L Meeting 2  HF5L Meeting 11

Goście przeprowadzili kilka inauguracyjnych łączności i zjedli tort. To nie był zwykły tort, tylko specjalność terytorialnej cukierni.

CQ WW DX Contest

Klub HF5L zadebiutował w zawodach CQ World-Wide DX Contest w dniach 28-29 października 2017 przy wsparciu: SP5DPD, SP5GNI, SP5ICS, SP5ISZ, SP5ITI, SP5JTW, Andrzeja B. i Piotra R.

73, SP5DDF

SP73VOTUKE wydał pozwolenie radiowe dla VOT PZK. Znak stacji SP73VOT. Pozwolenie jest ważne od 18.06.2011 do 17.06.2016. Inauguracyjne QSO zostało przeprowadzone w dniu 21.06.2011, ze stacja SP100MSC (operator SP2JMR) z Bydgoszczy. Poniżej awers karty SP73VOT. Karta jest przystosowana do automatycznego wydruku rewersu na drukarce laserowej.

Stacja SP73VOT jest aktywowana okresowo. Sesje nadawcze mają głównie wymiar dydaktyczny. Znak stacji jest trudny do odbioru na telegrafii i nie ma zastosowania praktycznego np. do zawodów. Jak się okazuje, również na fonii niektórzy polscy krótkofalowcy mają problemy z poprawnym zapisem znaku (w języku polskim w zasadzie nie występuje litera "v").

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.