MAiC i UKE

MAiC oraz UKE. Ważne informacje.

Po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Członków VOT PZK (OT73)

 WZSC VOT PZK

 Zebranie sprawozdawcze Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK (OT73) odbyło się na terenie LASER CAMP w Piasecznie.

Zebranie odbyło się w dniu 30.12.2018 r. To trochę nietypowy termin, a jednocześnie biorąc pod uwagę, że dzisiaj w OT PZK występuje dywersyfikacja terytorialna członków frekwencja na zebraniu nie mogła być wysoka.


Zebranie sprawozdawcze OT PZK zwoływane jest głównie z powodu kryteriów statutowych. Jeżeli w trakcie kadencji władz OT PZK nie występują problemy, zwłaszcza problemy organizacyjne to można dojść do wniosku, że tego typu "WZC" jest niepotrzebne. Statut PZK określa zwołanie zebrania sprawozdawczego w okresie kadencji "co najmniej raz". Jak to się mówi "mus, to mus". W drugim terminie liczba członków zebrania jest dowolna, quorum nie jest wymagane.


Na zebraniu OT73 było 11 członków oddziału, co stanowi 13.1% "populacji" OT oraz jeden sympatyczny gość zebrania. Nie byle kto, bo był nim Jacek SP5EAQ znany ekspedycjoner "pacyficzny" i nie tylko.


Zebranie przebiegało bezproblemowo i w niekonwencjonalnej atmosferze - odbywało się w centrum lokalnej rozrywki (i dydaktyki), obiekcie LaserCamp w Piasecznie koło Warszawy. W obiekcie jest dostęp do sieci Internet, który wykorzystywano w czasie zebrania.


W części dyskusyjnej i wolnych wniosków omówione zostały możliwe sposoby realizacji zadań OT, m.in. przez:
- przeprowadzanie szkoleń w klubach OT,
- zorganizowanie imprezy otwartej typu rognisko np. w Zimnych Dołach, przy współpracy z innymi Oddziałami,
- powołanie kierownika-opiekuna (w tym QSL Managera) stacji klubowej SP73VOT.

Poddano również analizie sprawę wykorzystania i finansowania w OT73 serwera NAS. Serwer ten ma podwójne wykorzystanie: służy członkom OT73, ale również gromadzone na nim są "backupy" serwerów PZK.

Info: Zygi SP5ELA

Mapka zebranie vot opis 500Zebranie Sprawozdawcze Wirtualnego OT PZK

Zarząd OT73 podjął Uchwałę o treści:

"Zarząd Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK OT73 zwołuje Zebranie Sprawozdawcze OT73 w dniu 30.12.2018 o godzinie 15:00 w pierwszym terminie i o godzinie 15:30 w drugim terminie

Miejsce zebrania: 05-500 Piaseczno, ul. Puławska 38. Obiekt "Lasercamp"."

Proponowany porządek obrad:

1. Rozpoczęcie zebrania - powitanie (15:30),
2. Wybór protokolantów,
3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków,
4. Sprawozdanie Zarządu Oddziału, w tym sprawozdanie Skarbnika OT73,
5. Sprawozdanie Oddziałowej Komisji Rewizyjnej,
6. Dyskusja i wolne wnioski, głosowanie wniosków,
7. Zakończenie zebrania.

Po przeprowadzeniu części formalnej zebrania sprawozdawczego OT73 jw. przejdziemy do spotkania towarzyskiego.

W imieniu Zarządu OT-73
Prezes Zygmunt Szumski SP5ELA

HF5L_Logo_600.pngHF5L-Field-day-18-before.jpg Klub krótkofalowców HF5L nawiązuje do spuścizny po nieistniejących od wielu lat klubach łączności SP5KOH, SP5ZHM, a także SP5ZDF, SP5ZCA i SP5KTD. Powstały w 2017 roku klub HF5L jest miejscem spotkań byłych członków tamtych klubów, ale także miejscem dla nowych osób zainteresowanych naszym wspaniałym hobby, jakim jest krótkofalarstwo. Więcej informacji bieżących o Radio Klubie HF5L można znaleźć na jego stronie WWW: HF5L.PL.

W dniach 2-3 czerwca 2018 startujemy z lasu w okolicach Skierniewic pod znakiem HF5L/p. W dniu 19 maja odbyła się próba generalna przed wyjazdem w siedzibie klubu HF5L. Zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach i do łączności z HF5L/p na 6-ciu pasmach!

Regulamin zawodów IARU Region 1 Fieldday

Oprócz zabaw bieżących, do których wszystkich VOT-owiczów zapraszamy, chcemy uratować od zapomnienia to, co robiliśmy w okresie naszej młodości. Jeśli byłeś kiedyś związany z tymi klubami i chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami, zamieścić historyczne zdjęcia czy QSL-ki, prosimy o kontakt przez stronę HF5L.PL.

73,

Mirek SP5GNI, Andrzej SP5DDF

MAiC
Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji opublikowano Polskie tłumaczenie Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU (RR).

Ministerstwo Cyfryzacji RP informuje o publikacji:

"Przedstawiamy pierwsze od ponad 100 lat polskie tłumaczenie Regulaminu Radiokomunikacyjnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU.
Regulamin Radiokomunikacyjny to dokument regulujący sposób i zasady wykorzystania częstotliwości radiowych na całym świecie. Od 111 lat Regulaminy Radiokomunikacyjne i ich poprzednicy stanowią podstawę do gospodarowania częstotliwościami na całym świecie. Zapewniają też odpowiednie zasoby dla rozwoju nowoczesnych usług radiokomunikacyjnych. Historia Regulaminów Radiokomunikacyjnych sięga 1906 roku. Wtedy, w wyniku Światowej Konwencji Radiotelegraficznej, przygotowany został dokument pt. Regulacja Służb Radiotelegraficznych.
Jednak jak dotąd, żaden z tych dokumentów nie był dostępny w polskiej wersji językowej. Prezentowany dokument jest tłumaczeniem na język polski obowiązującego Regulaminu Radiokomunikacyjnego (edycja 2016). Dokument obejmuje wszystkie 4 tomy i stanowi wierne odwzorowanie angielskiej wersji językowej Regulaminu.
Tłumaczenie zostało przygotowane przez Instytut Łączności, we współpracy z ekspertami Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji."

Cały dokument podzielony na tomy i rozdziały jest do wykorzystania pod poniższym linkiem:
https://www.gov.pl/cyfryzacja/polskie-tlumaczenie-regulaminu-radiokomunikacyjnego-itu

Info. Mariusz SP5ITI

Spotkanie towarzyskie VOT PZK

mapka-1 300W dniu dzisiejszym (22.09.2017, godzina 17:00) odbędzie się spotkanie towarzyskie VOT PZK w lokalu Cafe Solec (Warszawa, ul. Solec 71, w obiekcie WOSIR).

Współrzędne GPS: 52.233012, 21.03652 lub 52o13'58''N 21o02'10''E.

W programie spotkania:

- prezentacja nowych koszulek organizacyjnych VOT PZK

- dyskusje organizacyjne

- dyskusja z nowym członkiem VOT PZK

- tradycyjnie - pamiątkowe zdjęcie

Przypominam, że samochody bezpiecznie parkujemy na terenie obiektu. Obsługa wjazdu na parking jest zautomatyzowana, czasem trzeba z automatem stoczyć walkę! W razie problemów - support w recepcji obiektu.

* W Cafe Solec jest bardzo smaczne jedzenie, jeśli ktoś  jest głodny, to głodny z tego lokalu nie wyjdzie!

Prezes VOT PZK, SP5ELA

 

I ❤ VOT. Spotkanie towarzyskie VOT PZK. 10.02.2017. Relacja.

 

CafeSolec-VOT-10.02.2017-gr3-500Witajcie

 Na spotkaniu 10.02.2017 r. byli:

SP3UAW Wojtek, SP5AUC Tomek, SP5DED Henryk, SP5ITI Mariusz (Kandydat), SP5UGP Grzegorz, SP5FKW Marek, SQ9ENH Robert, SQ5SUL Cezary, SQ5JUP Piotr, SQ5OUO Rafał, SQ5KWJ Wiktor, SP5CIB Janusz, SP5GNI Mirek, SP5JSZ Zbyszek, SP5LCS Maciek, SP5ES Marcin i SP5ELA Zygi (17).

Dziękuję wszystkim za przybycie, a zwłaszcza Wojtkowi SP3UAW (Nr. Poznań) i Robertowi SQ9ENH (Nr. Kraków), którzy przyjechali do nas pokonując 300 km.

Poniżej tradycyjnie zbiorowe fotki ze spotkania.

Zdjęcie: od lewej górny rząd: SQ5OUO, SQ5KWJ, SP5ES, SP5AUC, SP3UAW, SP5CIB, SQ5SUL, SP5ITI, SP5DED, SQ5JUP, SP5FKW, SQ9ENH. Rząd dolny: SP5ELA, SP5GNI, SP5JSZ, SP5LCS.

73 ZYGI SP5ELA

Spotkanie towarzyskie VOT PZK

mapka-1 300W dniu dzisiejszym (10.02.2017, godzina 17:00) mamy spotkanie towarzyskie VOT PZK w lokalu Cafe Solec (Warszawa, ul. Solec 71, w obiekcie WOSIR).

Współrzędne GPS: 52.233012, 21.03652 lub 52o13'58''N 21o02'10''E.

W programie spotkania:
        • odbiór kart QSL od QSL-managera
        • dyskusje organizacyjne
        • spotkanie z kandydatem do VOT PZK
        • pamiątkowe zdjęcie

Przypominam, że samochody bezpiecznie parkujemy na terenie obiektu. Należy tylko mieć ze soba bilon na opłatę parkingową.

Prezes VOT PZK, SP5ELA

 

 

Podkategorie

Login

Forum. Najnowsze tematy:

 • Brak postów do publikacji.