MAiC i UKE

MAiC oraz UKE. Ważne informacje.

Spotkanie towarzyskie VOT 15.03.2023.

Udział wzięło 16 członków VOT PZK. W kolejnośći przybycia na spotkanie: SP5ELA, SP5MTX, SP5BTN, SP5EWX, SO5CAL, SP5ISZ, SP5ALV, SP5ES, SQ5J, SO5MAX, SP3U, SQ5BPF, N4PL, SP5CUK, SP5YP, SP5UFK.

    Zrzut ekranu 2023 03 15 223106 500

HF5L_Logo_600.pngHF5L Field day 18 before Klub krótkofalowców HF5L nawiązuje do spuścizny po nieistniejących od wielu lat klubach łączności SP5KOH, SP5ZHM, a także SP5ZDF, SP5ZCA i SP5KTD. Powstały w 2017 roku klub HF5L jest miejscem spotkań byłych członków tamtych klubów, ale także miejscem dla nowych osób zainteresowanych naszym wspaniałym hobby, jakim jest krótkofalarstwo. Więcej informacji bieżących o Radio Klubie HF5L można znaleźć na jego stronie WWW: HF5L.PL.

W dniach 2-3 czerwca 2018 startujemy z lasu w okolicach Skierniewic pod znakiem HF5L/p. W dniu 19 maja odbyła się próba generalna przed wyjazdem w siedzibie klubu HF5L. Zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach i do łączności z HF5L/p na 6-ciu pasmach!

Regulamin zawodów IARU Region 1 Fieldday

Oprócz zabaw bieżących, do których wszystkich VOT-owiczów zapraszamy, chcemy uratować od zapomnienia to, co robiliśmy w okresie naszej młodości. Jeśli byłeś kiedyś związany z tymi klubami i chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami, zamieścić historyczne zdjęcia czy QSL-ki, prosimy o kontakt przez stronę HF5L.PL.

73,

Mirek SP5GNI, Andrzej SP5DDF

MAiC
Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji opublikowano Polskie tłumaczenie Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU (RR).

Ministerstwo Cyfryzacji RP informuje o publikacji:

"Przedstawiamy pierwsze od ponad 100 lat polskie tłumaczenie Regulaminu Radiokomunikacyjnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU.
Regulamin Radiokomunikacyjny to dokument regulujący sposób i zasady wykorzystania częstotliwości radiowych na całym świecie. Od 111 lat Regulaminy Radiokomunikacyjne i ich poprzednicy stanowią podstawę do gospodarowania częstotliwościami na całym świecie. Zapewniają też odpowiednie zasoby dla rozwoju nowoczesnych usług radiokomunikacyjnych. Historia Regulaminów Radiokomunikacyjnych sięga 1906 roku. Wtedy, w wyniku Światowej Konwencji Radiotelegraficznej, przygotowany został dokument pt. Regulacja Służb Radiotelegraficznych.
Jednak jak dotąd, żaden z tych dokumentów nie był dostępny w polskiej wersji językowej. Prezentowany dokument jest tłumaczeniem na język polski obowiązującego Regulaminu Radiokomunikacyjnego (edycja 2016). Dokument obejmuje wszystkie 4 tomy i stanowi wierne odwzorowanie angielskiej wersji językowej Regulaminu.
Tłumaczenie zostało przygotowane przez Instytut Łączności, we współpracy z ekspertami Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji."

Cały dokument podzielony na tomy i rozdziały jest do wykorzystania pod poniższym linkiem:
https://www.gov.pl/cyfryzacja/polskie-tlumaczenie-regulaminu-radiokomunikacyjnego-itu

Info. Mariusz SP5ITI

Informujemy, że od dnia 06.07.2018 r. nastapiła zmiana banku i rachunku bankowego Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK (OT73).Obecnie konto bankowe mamy w mBank S.A. Ci nasi członkowie, którzy mają wpisane zlecenia stałe w swoich bankach proszeni są o dokonanie zmiany numeru konta bankowego.

Numer konta OT73 widoczny jest w MENU portalu po zalogowaniu.

Zarząd OT73

 

W październiku 2012 zakończyła się kolejna akcja druku kart QSL dla członków VOT PZK.

Wydrukowano nową wersję karty QSL stacji klubowej SP73VOT. To jest już trzeci projekt karty QSL SP73VOT.

To wspaniałe zdjęcie nocne Warszawy (na awersie karty QSL SP73VOT) udostępnił Leon SP5EOT (S.K.)

Projekty można zobaczyć tutaj: SP73VOT - karty QSL.

SP73VOT QSL

Stacja klubowa VOT PZK jest aktywowana okresowo, różnymi emisjami. CW, SSB, Digi. Trzeba na nią troszkę "zapolować".

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.