Kilka słów o ekspedycji VK9N

  vk9n
  W dniach 18 października - 4 listopada będzie miała miejsce aktywność polskiej grupy z północnego brzegu wyspy Norfolk kilkaset metrów od krawędzi klifu.

    Operatorzy będą używać oddzielnych znaków:  Jacek SP5EAQ - VK9NE, Przemek (Mek) SP7VC - VK9NC oraz Marcin SP5ES - VK9NG.
    VK9NE będzie aktywny na SSB przez cały okres trwania wyprawy, zaś VK9NC w dniach 18-28 października koncentrując się głównie na emisjach cyfrowych
    a VK9NG w dniach 28 października- 4 listopada, pracując zasadniczo na CW. Taki niecodzienny rozkład wymusiły ograniczenia urlopowe uczestników.

    W ten sposób przez blisko trzy tygodnie czynne będą 2 stacje, wyposażone we wzmacniacze mocy i korzystające z różnorodnych anten (pionowe i zapewne Hex-beam).
    Na Zjeździe SPDXC kolportowane będą kubeczki z logo wyprawy, służące jako cegiełki dla pragnących sponsorować wyjazd.
    Poważnym kosztem może okazać się nadbagaż, którego zapewne nie będziemy w stanie uniknąć. Lecimy (Przemek i Jacek) przez Dohę i Sydney, wylot 15 października.

Prognozy propagacyjne są niestety złe (choć wczoraj - 17 września - C21WW był słyszalny w SP na 40m SSB przez wiele godzin).

    Planowany jest udział VK9NE w WWDX Contest SSB. Oczywiście postaramy się być szczególnie aktywni w porach rokujących łączność z Europą.

    QSL managerem wyprawy będzie Przemek SP7VC.

    Logi będą uploadowane do LoTW po zakończeniu wyprawy i weryfikacji. Karty QSL będą wysyłane zarówno direct jak i przez biuro.
    Pracujemy  nad koncepcją logu dostępnego przez Internet i uzupełnianego możliwie często (ale na pewno nie on-line).

    Nasza strona to: http://vk9n-2019.dxing.pl/

    Jacek SP5EAQ

 

 

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony