Prace informatyczne

Prace informatyczne. Systemy komputerowe. Stacjonarne i mobilne systemy komunikacji. Serwery.

Informatyka VOT 2c Prace informatyczne - portal VOT PZK

Po dłuższym okresie analiz (SP5ELA i SP5UAF) podjęta została decyzja zakupu komercyjnego szablonu (template) dla potrzeb portalu VOT PZK. Dotychczasowa templatka przestała działać w nowszych wersjach CMS i uniemożliwiała aktualizację CMS portalu. Dalsza "walka" z tym szablonem była niecelowa. Brak aktualizacji CMS powoduje zagrożenie dla całego systemu - portalu i serwera. Zakupiona formatka jest "kontynuacją" i jest kupiona w tej samej firmie (JSN) w której w przeszłości była zakupiona formatka dotychczasowa. Obecnie trwają prace związane z dopracowaniem elementów portalu po przeprowadzonych aktualizacjach i zainstalowaniu nowego szablonu. Nowy szablon jest nowocześniejszy i stwarza nowe możliwości. Ale jednocześnie implikuje dalsze prace informatyczne. Taka sama sytuacja występuje przy aktualizacji innych elementów konstrukcji CMS, aktualizacje te powodują konieczność adaptacji kolejnych - współzależnych elementów systemu oraz skryptów automatyzacji. Portal VOT PZK jest zautomatyzowany, przykładowo listy członków są generowane automatycznie z bazy danych. Operator logistyczny systemu dane (np. składki członkowskie) nanosi za pomocą modułu "Community Builder".

Za chwilowe niedogodności w użytkowaniu portalu VOT PZK przepraszamy!

* Dla zainteresowanych tematem - Template JSN Epic 2 Configuration Manual (html)   Manual pdf

Administratorzy portalu VOT PZK (OT73)

  FORUM VOT PZK i jego zdalna "obsługa". Aplikacja mobilna Tapatalk. Reanimacja czytnika for.

tt

Witajcie! W wyniku aktualizacji systemu CMS przestała działać aplikacja Tapatalk. Aktualizacja systemu CMS ma najwyższy priorytet. W dniu dzisiejszym aplikacja Tapatalk została przywrócona do funkcjonalności na serwerze VOT PZK. Aplikacja jest dostępna na systemy mobilne: Android, Windows Phone, IPhone i Windows 8. Aplikacje te są do pobrania w tzw. "sklepach" dla urzadzeń mobilnych. W zupelności jest wystarczająca wersja bezpłatna tej aplikacji.

  FORUM VOT PZK i jego zdalna "obsługa". Aplikacja mobilna Tapatalk. Platforma IT - źródło przewagi OT PZK nowej generacji.

tapatalk-banner

     Witajcie!

Platforma IT - źródło przewagi OT PZK nowej generacji. Dynamiczny postęp w IT przyczynił się do powstania nowych obszarów technologicznych* takich jak np. mobilność czy sieci społecznościowe, które według IDC stanowią filary Trzeciej Platformy rozwoju IT.

     Kiedy 11 lat temu siedziałem przy stoliku w kawiarni na deptaku kurortu nadmorskiego nad polskim Bałtykiem z telefonem komórkowym w ręku zaznałem wtedy zapewne tego, czego od kliku lat doznają małolaci "nowej generacji" wyposażeni w swoje smartfony i tablety. To było wtedy wydarzenie, telefon komórkowy, sprzęt "z wyższej półki" z modemem HSCSD dostępowym do Internetu. Z oszałamiającą ówcześnie prędkością 54kbps. Ale kolorowy wyświetlacz, aparat foto i klient e-mail stwarzały nowe możliwości. Była to wolność kolejnej generacji. Nie ukrywam, pamiętam, że pewne osoby wtedy jakoś tak dziwnie patrzyły, może z politowaniem i wyrozumiałością? Dla mnie wtedy zaczęła się kolejna "era mobilna". Bo pierwsza, to było wireless DSSS 802.11 w latach 1996-2000.

Podkategorie

Systemy komunikacji mobilnej. Telefony, smartfony, tablety.

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.