LoTW

LoTW LoTW

ARRL Logo LoTW czyli w skrócie system elektronicznego potwierdzania łączności ARRL ( karta QSL w postaci elektronicznej, jako zapis w bazie danych LoTW ).
Dlaczego warto przystąpić do LoTW?  Dla tych co zbierają potwierdzenia DXCC, system LoTW pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.  Dla tych co nie zbierają potwierdzeń DXCC, system LoTW jest to baza danych, można ją traktować jako backup swojego LOG'u. W przypadku utraty LOG'u, zawsze możecie go ściągnąć z LoTW jako plik ADIF.
 
Dlaczego namawiam do LoTW? Bo takie mam zadanie w naszym wirtualnym oddziale. Jak mi nie pomożecie, czyli nie wykonacie wysiłku aby się zarejestrować w LoTW ja poniosę porażkę, moje zadanie nie zostanie wykonane.
Tą drogą apeluję do wszystkich członków  z naszego oddziału , którzy nie są zarejestrowani w LoTW, pomożecie ?

Jeżeli ktoś nie wie jak się zarejestrować, albo nie ma czasu a wyrazi cień chęci rejestracji jestem w stanie pomóc. Poniżej opiszę najważniejsze czynności jakie trzeba wykonać aby cieszyć się LoTW.
 • ściągnij i zainstaluj program  TQSL , wybierając wersję dla Windows, Linux lub Mac,
 • z a pomocą programu TQSL złóż wniosek o certyfikat elektroniczny,
 • z akładając, że nie jesteśmy obywatelami USA wysyłamy list pocztą tradycyjną. List musi zawierać skan:
  • licencji amatorskiej,
  • innego dokumentu tożsamość ( np. dowód osobisty, prawo jazdy ),
        List należy wysłać na adres:
              ARRL LoTW Administrator
            225 Main St.
            Newington, CT 06111
            USA
                  * Istnieje możliwość zweryfikowania dokumentów poprzez kolegę Leszka SP6CIK. Dane kontaktowe SP6CIK zajdują się na portalu PZK ( Władze Związku/Zarząd Główny PZK ).
 • teraz czekamy na e-maila z LoTW z plikiem TQ6, będzie też dołączona instrukcja co z tym plikiem zrobić w programie TQSL,
 • po przejściu poprzedniego kroku w programie TQSL dodajemy naszą lokalizację,
 • jesteśmy gotowi do załadowania naszego ADIF'a do LoTW i pobrania z LoTW informacji z QSL'kami dla nas. Możemy wykonać import/export ADIF'a ręcznie z programu logującego lub skonfigurować program logujący aby robił to za nas w miarę automatycznie.
Jeżeli coś jest nie jasne albo przy którymś z punktów potrzebujecie pomocy, proszę pisać na adres sq5jup [at] gmail.com z pewnością pomogę.
 
73 de Piotr SQ5JUP ,

Login

Forum. Najnowsze tematy:

 • Brak postów do publikacji.